اخبار, تک زون

استفاده از روشهای ترکیبی کار برای شرکت های بزرگ در زمان همه گیری کرونا

همه گیری کرونا

استفاده از روشهای ترکیبی کار در زمان همه گیری کرونا

کار از راه دور یک راه حل واضح برای همه از شرکت های بزرگ تا استارتاپ های جدید در سال گذشته بود که قرنطینه در سراسر جهان برای مقابله با همه گیری COVID-19 اعمال شد. اما با گذشت زمان و کاهش موج اول و موج دوم ، مردم محل کار خود را از دست دادند.

با نظرسنجی انجام شده توسط Microsoft Work Trend Index ، این موضوع بیشتر اثبات شد. یافته های اخیر Microsoft Work Trend Index هند نشان داد که 74 درصد از کارکنان هندی روش های کار انعطاف پذیرتری را می خواهند و 73 درصد آنها می خواهند وقت خود را با همکاران خود بگذرانند.

در حالی که آمازون تصمیم گرفته است به کارکنان خود انعطاف پذیری برای کار در خانه را ارائه دهد ، فیس بوک تصمیم گرفته است به کارکنان خود کمک کند تا به کشورهای دیگر منتقل شوند تا بتوانند از خانه کار کنند. از سوی دیگر ، گوگل و اپل تصمیم گرفتند به کارکنان این گزینه را بدهند که از یک برنامه کاری انعطاف پذیر پیروی کنند.

در اینجا چگونه لیگ بزرگ با سناریوی متغیر کار سازگار می شود:

آمازون

آمازون

آمازون گفت که حتی پس از برداشته شدن محدودیت های مربوط به COVID ، کارکنان شرکت و فناوری مجتمع مجبور نخواهند بود به طور تمام وقت در دفاتر کار کنند. آمازون در تازه ترین راهنمای بازگشت به دفتر خود اظهار داشت: “مانند همه شرکت ها و سازمان های سراسر جهان ، ما برای اولین بار همه مراحل این بیماری همه گیر را مدیریت می کنیم ، در حال یادگیری و پیشرفت هستیم.”

این راهنما اضافه می کند: “ما فکر کردیم که چگونه می توانیم بین خواست شرکت برای انعطاف پذیری در مورد کار در خانه پرسنل و اعتقاد به مهیا نمودن بهترین خدمات برای مشتریان وقتی که پرسنل در در شرکت حاضر می شوند تعادل برقرار کنیم.

کارکنان شرکت های فناوری آمازون می توانند دو روز در هفته از راه دور کارکنند و سه روز باقیمانده را به دفتر بازگردند. علاوه بر این ، به آنها این امکان داده می شود که چهار هفته در سال را از یک مکان داخلی کار کنند.

فیس بوک

شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرد که به کارمندان خود این امکان را می دهد که برای مدت طولانی کار از راه دور را ادامه دهند. این شرکت همچنین پیشنهاد کرده است که به کارکنان خود برای انتقال به کشورهای دیگر کمک کند تا بتوانند در خانه کار کنند.

از 15 ژوئن ، فیس بوک قوانین کار از راه دور را در مرزهای بین المللی گسترش می دهد و از ایالات متحده به کانادا و همچنین انتقال از بریتانیا به سایر نقاط اروپا پشتیبانی می کند.”

زاکربرگ اظهار داشت که انتظار دارد تغییر روش کار به کار از راه دور در شبکه اجتماعی دائمی باشد. او در حال برنامه ریزی برای استخدام کارمندانی است که قادر به انجام وظایف خود از هر نقطه از کره زمین هستند.

اپل سازنده آیفون می خواهد برخی از کارکنان این شرکت در ماه سپتامبر حداقل 3 روز در هفته-دوشنبه ها ، سه شنبه ها و پنج شنبه ها به دفتر کار خود بیایند. تیم کوک ، مدیرعامل اپل در یادداشتی اظهار داشت کارمندان می تنواندد تا روزهای چهارشنبه و جمعه از راه دور کار کنند.

طبق این یادداشت ، کارکنان این امکان را خواهند داشت که حداکثر دو هفته در سال از راه دور کار کنند ، “برای نزدیکتر شدن به خانواده و عزیزان ، یافتن تغییر در مناظر ، مدیریت سفرهای غیر منتظره یا دلایل متفاوت خود”. به

تیم هایی که انتظار می رود مانند یک شخصی کار کنند ، باید 5 روز در هفته خود را از سر بگیرند.

گوگل

گوگل گفته بود که انتظار دارد 20 درصد از نیروی کار خود از راه دور به کار خود ادامه دهند در حالی که حدود 60 درصد برنامه ترکیبی را شامل می شود که شامل سه روز در دفتر و دو روز “در هر کجا که آنها بهتر کار می کنند” است.

20 درصد باقی مانده می تواند مکان خود را به دفتر دیگری در Google تغییر دهد. کارمندان گوگل همچنین قادر خواهند بود از هر مکانی غیر از دفتر اصلی خود حداکثر 20 روز در سال کار کنند.

سوندار پیچای ، مدیرعامل گوگل در ایمیل خود به کارکنان اشاره کرد که چه زمانی کارکنان باید به دفتر مراجعه کنند ، بر اساس تیمی که با آنها ارتباط دارند ، تصمیم گیری می شود. پیچای در ایمیلی به کارکنان خود می نویسد: “آینده کار انعطاف پذیری است. تغییرات فوق نقطه شروع برای کمک به انجام بهترین کار ما و انجام این کار خوشایند است.”

پست های مرتبط

One thought on “استفاده از روشهای ترکیبی کار برای شرکت های بزرگ در زمان همه گیری کرونا

  1. سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.